Вперше програму водневих випробувань пройшло газове обладнання українського виробництва

07/10/2021
Вперше програму водневих випробувань пройшло газове обладнання українського виробництва

7 жовтня 2021 року, Київ. Регіональна Газова Компанія успішно завершила програму водневих випробувань шафових газорегулюючих пунктів, які виробляють заводи RGC Production у Львові і Дніпрі. Всі тести на п'яти спеціальних водневих полігонах проходили під наглядом фахівців Бюро Верітас - світового лідера в сфері аудиту, сертифікацій і випробувань.

Усі тестовані моделі шафових газорегулюючих пунктів (ШГРП) виробництва RGC Production успішно пройшли повний цикл водневих випробувань і готові до роботи з газоводневими  сумішами з 20% вмістом водню. Кожен етап тестування було проведено під наглядом експертів Бюро Верітас, які дали позитивний висновок. За даними фахівців консалтингової компанії НГБІ, яка є координатором наукового водневого консорціуму, ШГРП від RGC Production під час тестування на газоводневій суміші з 20% водню і на природному газі продемонстрували ідентичні показники роботи.

«Це перше газорозподільне обладнання українського виробництва, готове до надійної і безпечної доставки газоводневих сумішей безпосередньо до споживачів. Уже зараз є попит на таку продукцію в Європі, і з кожним роком потреба в Н2ready техніці зростає. Водень й інші синтетичні гази в суміші з природним газом стають базовим енергоносієм перехідного періоду до повної імплементації положень Green Deal до 2050 року», - сказав Станіслав Казда, директор зі стратегії розвитку і керівник водневого проекту РГК.

Випробування Н2ready моделей ШГРП від RGC Production пройшли в період з 25 серпня по 22 вересня 2021 року на водневих полігонах РГК в Житомирській, Харківській, Дніпропетровській, Волинській та Івано-Франківській областях. Всі моделі виготовлені на заводах RGC Production у Львові і Дніпрі та оснащені сертифікованими H2ready регуляторами Pietro Fiorentini (Італія).

Моделі Н2ready ШГРП від RGC Production
Модель, Потужність (пропускна здатність), куб. м/год
Тип 2 - до 50
Тип 3 - до 75
Тип 4 - до 120
Тип 5 - до 250
Тип 6 - до 350

На початку випробувань кожен екземпляр ШГРП пройшов продування інертним газом. Потім були проведені тести з використання природного газу, і тільки після цього використовували газоводневу суміш з 20% водню.

На п'яти полігонах РГК були проведені наступні тести:

Зовнішня перевірка герметичності: протягом 12 годин природний газ, а потім газоводнева суміш перебували в ШГРП під робочим тиском. В цей час всі його елементи і комплектуючі перебували під приладовим контролем на предмет витоків.

Внутрішня перевірка герметичності: контроль стану ШГРП під робочим тиском природного газу, а потім газоводневої суміші при зміні витрати газу, спочатку - в бік збільшення, потім - в сторону зменшення витрати газів.

Перевірка падіння тиску на газовому фільтрі: контроль газового фільтра ШГРП на перепади тиску при максимальному тиску природного газу, а потім газоводневої суміші.

Перевірка запобіжно-запірних клапанів: на ШГРП поступово підвищували тиск природного газу, а потім газоводневої суміші до спрацьовування запобіжного клапана.
У листопаді Н2ready моделі ШГРП від RGC Production будуть представлені на міжнародній виставці Enlit Europe в Мілані в рамках підготовки до експорту в країни Європи.

Бюро Верітас (Bureau Veritas): з 1828 року спеціалізується на сертифікації, інспекції, класифікації, аудиті, випробуваннях, навчанні в сферах контролю якості, охорони праці та екології, а також управлінні промисловими і будівельними процесами.

RGC Production: виробничий проект, який стартував в 2019 році. В Україні створені два заводи у Львові і Дніпрі. Потужність кожного підприємства до 1 250 ШГРП в рік. Третій завод буде відкрито у Вінниці до кінця 2021 року. Стратегія розвитку передбачає створення ще трьох виробництв - фітингів, кранів і поліетиленових труб.

Водневий проект РГК: програма підготовки газорозподільних систем до доставки споживачам водню та інших «зелених» синтетичних газів. Проект діє з 2020 року, коли були створені 5 спецполігонів РГК для водневих випробувань газових мереж і обладнання. Науковими партнерами проекту є вісім наукових установ, в тому числі НАНУ.

Ми використовуємо файли cookies для полегшення роботи з нашим сайтом, а також для збирання анонімної статистики. Якщо ви продовжуєте використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookies. Детальніше у Політиці конфіденційності